blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG elsi
ČLÁNKY
GALÉRIE
DISKUSIE
SLEDOVAŤ BLOG
Vitajte na mojom blogu
eLSiEyeToy: Play
pridal eLSi 28.10. 2005 o 10:52

Nedávno som si od Tidusa požičal celkom zaujímavý kúsok z EyeToy hier. Priniesol som si teda domov kamerku, precízne ju umiestnil na televízor. Vložil som EyeToy: Play do mechaniky a čakal som čo sa stane.

Nuž hra sa spustila a objavil sa minitutorial, v ktorom bola sympatická babička a chlapský hlas názorne vysvetloval čo a ako. Aby sme si všetci boli schopný vytvoriť predstavu ako to asi vyzerá tak treba stáť zhruba 2 metre od obrazovky samozrejme môžme aj bližšie, ale to by bolo podvádzanie a to už predsa zábava nie je. V ďalšej sekvencií sa objaví čudné šedé stovrenie pripomínajúce kamerku EyeToy skríženú s opicou a odštartuje menu hry. Vskutku je v ňom bohatý výber. Nebudem zaťažovať somarinami ako je options a podobne. Pôjdem rovno na hracie módy. Je na výber Singleplayer, Multiplayer a Playroom.

Rozdiel medzi Single a Multiplayerom je len v počte hráčov inak sa hry nemenia. V Singleplayeri si zvolíme obtiažnosť (samozrejme všetko mávaním cez kameru, aby sme si vybrali dáke tlačítko) a hurá na 12 veselých minihier. Pri výbere každej minihry sa objaví postavička a dačo zadrie, aby to bolo aj nejako zaujímavé a máte na výber z troch tlačidiel: jedno odštartuje hru, druhé vysvetlí ako sa daná hra hrá a tretie vás vráti späť do výberu minihier.

Prvou minihrou je Beat Freak. Ako v každej minihre vidíte svoj tupý výraz na obrazovke snažiaci sa pochopiť čo treba robiť. v strede obrazovky sa tvoria CD-čka, ktoré lietajú do hudby to všetkých 4 rohov. V každom rohu je reprák a keď cez neho ide CD-čko treba naň ukázať. Znie to čudne, ale je to zábavné a aj ťažké. Na výber sú 4 pesníčky. V každej lietajú tie CD-čka trocha inak. Zo začiatku si budete pripadať ako riadny blbec, ale časom to naozaj začne byť zábavné

Nasleduje Kung Foo. V maličkom svete na vás skáču postavičky zo všetkých strán a vy ich musíte vymlátiť skôr než vás udrú. Máte tri životy plus je hra rozdelená na kolá + také bonusové kde treba rýchlo rozlámať dosky, ktoré pred vás kladú.

Wishi Washi znie síce debilne, ale je to umývanie okien. Síce to znie asi rovnako debilne. Máte okná, časový limit(časový limit je pri každej minhre) a musíte čo najrýchlejšie umyť okno. Sem-tam priletí nejaký bonusový predmet, ktorý môže pomôcť alebo uškodiť. V pozadí hraje fajn muzička, taká veselá. No a akonáhle je jedno okno umyté ide sa na ďalšie a ďalšie.

Keep Ups je minihra, v ktorej musíte udržať loptu v vzduchu hlavičkami, ale môžete si pomôcť aj rukami či nohami. Po oboch stranách sú okná, z ktorých vykukujú taký čudný chlapíci, za ktorých dostávate body ak ich trafíte. Alebo vám podhodia ďalšiu loptu, alebo vám tú vašu zmenšia čiže bude lietať rýchlejšie a ťažšie sa chytať. No a pokaziť to môžete len trikrát.

Boxing Chump je pre všetkých naozajstných bojovníkov. Proti vám v ringu stojí robot, ktorý si doslova pýta dostať po hube. Krása! Treba ho knock-outovať, ale bacha bo aj on máva tvrdé údery.

UFO Juggler. Ide o to, že sa okolo vás tvoria UFO taniere a musíte ich vyslať do kozmu teda ich roztočiť, ale nie moc, aby vám nevybuchol. Lieta tade taký sabotér, ktorý sa vám snaží toto znemožniť. Kývaním cez neho ho dáte dole z oblohy. Máte len tri povolené zlyhania.

Slap Stream je hra, kde máte 4 oblaky. Spoza nich vykukujú myši a zajačiky. Zajačiky trafiť nesmiete (teda len trikát a potom hra končí) za myši dostávate body. Časom sa hra zrýchluje a je čoraz ťažšie trafiť myši bez zásahu zajacov.

Plate Spinner. Opice majú radi párty kde sa krútia taniere. Máte zo začiatku 1 tanier a neskôr 4. Musite ich točiť a ak ich točíte veľmi alebo málo tak vám odletí a dostávate nový. Musíte tie tanie točiť len toľko, aby z nich lietali hviezdy a vtedy za ne máte body. Zlé opice sa budú snažiť sabotovať váš pokus tak bacha na ne! Máte predsa len 3 pokusy!

Boogie Down je hra, kde máte tanečnicu. Tá vám ukáže dáky pohyb a treba ho zopakovať. Ten pohyb smeruje na svetlá a v daný okamih keď vás ona vyzve treba treba na dané svetlo ukázať. Na výber sú 4 pesníčky.

Pri Ghost Catcher musíte pochytať duchov kým újdu z cintorína. Znie to ľahko, ale nie je. Máte energiu a keď vám duch újde časť sa uberie. Vašu úlohu znepríjemňujú nepríjemné netopiere.

Mirrir Time vie byť dosť hnusný a klamlivý. Obraz sa všeliako prevracia a na časovy limit treba pochytať dobré guľočky. V každom rohu je jedna. Zlé môžete zobrať len 3-krát.

Rocket Rumble. Lietajú ohňostroje, ktoré musíte označiť a potom odpáliť. Čím viac rakiet jedného druhu odpálite keď letia naraz, tým viac bodov získate. Nedá sa označiť viac rakiet iného druhu.

No a spomínaný playroom nie je síce minihra, ale môžete len tak, blbnúť z grafikou.

Hodnotenie: 82%Prístupov 3668
Kvalita článku
(55%) hlasov 2

PRÍSPEVKY
SLEDOVAŤ
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
EyeToy: Play
[ 28.10.2005] (príspevkov 5)
Info
[ 28.10.2005] (príspevkov 0)
Koncert v BA
[ 16.10.2005] (príspevkov 3)
Benzin
[ 14.10.2005] (príspevkov 8)
Úvod
[ 5.10.2005] (príspevkov 0)